Foreign Physiotherapist and Masseuse required by Indian Weightlifting Federation on urgent basis Circular of submission of athletes names for KITD by 5th October 2018 | Circular of submission of Whereabout Information for Seniors | Submission of Whereabout Information mandatory for participation during 2019 IWF Youth WWC Las Vegas | Prestigious Awards for 2018 declared by MYAS, GOI | New Rules of Whereabout Information submission | Technical Bye-Laws of IWLF amended for Medals distribution | Circular of Youth and Junior Nationals-2018-19 at Nagpur published | Sports Authority of India has come out with a vacancy of Coach for Khelo India | Final team selected for 3rd Youth Olympic Games - Buenos Aires, Argentina | Selection trials for final team selection for Buenos Aires YOG will be held at Patiala on 8th August 2018 | Circular on Couriers and DAKs in the National camps | Circular on no needle policy for National camps and Competitions | Nomination invited by Ministry of Youth Affairs & Sports for Maulana Abul Kalam Azad Award | Assessment camp of Khelo India athletes will be held at SAI, WTC, Aurangabad w.e.f. 25th July to 23rd August 2018 with 80 probables athletes | Gurdeep Singh created new national record in snatch with a lift of 175 kg.. | Gurdeep Singh created new national record in snatch with a lift of 175 kg, Introduction of new body weight categories intimated by International Weightlifting Federation | Ms. JHILLI Dalabehera won Bronze medal during 2018 IWF Junior World Weightlifting Championships at Tashkent today.. | Newly elected Executive Committee of Indian Weightlifting Federation constituted on 30th October 2017
October 2013
S M T W T F S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Actual news

LIST OF REGISTERED REFEREES WITH INDIAN WEIGHTLIFTING FEDERATION

Card No Name State / Unit nl Category INTL CATEGORY
00099 A.V. Rami Reddy Andhra Pradesh I (ONE)  
0007 B. Venkatramiah Andhra Pradesh I (ONE) I (ONE)
00157 G. Eswara Rao Andhra Pradesh I (ONE)  
00076 I. Ramaswamy Andhra Pradesh I (ONE) II (TWO)
00097 K. Suryanarayana Andhra Pradesh I (ONE)  
00115 M. Ramesh Babu Andhra Pradesh I (ONE)  
00085 M. Ramkoteswarao Rao Andhra Pradesh I (ONE)  
00092 N.C. Mohan Andhra Pradesh I (ONE) II (TWO)
00086 R.V.L.N. Ratnakara Rao Andhra Pradesh I (ONE) I (ONE)
00084 T. Narayana Rao Andhra Pradesh I (ONE)  
00156 V. Satish Kumar Andhra Pradesh I (ONE)  
00368 K. DAMADARA RAO Andhra Pradesh II (TWO)  
00396 K. SIVA SHANKAR REDDY Andhra Pradesh II (TWO)  
00366 M. VENKETESHWARA RAO Andhra Pradesh II (TWO)  
00367 RAMAKRISHNA T. Andhra Pradesh II (TWO)  
00286 ABRAHAM KAYA TECHI Arunachal Pradesh II (TWO) II (TWO)
00287 AMAN LEGA Arunachal Pradesh II (TWO)  
00284 DANIEL TELI Arunachal Pradesh II (TWO)  
00285 KUMAR DOKA Arunachal Pradesh II (TWO)  
00422 TARSH TASAP Arunachal Pradesh II (TWO)  
00423 DOYUM TAIPODIA Arunachal Pradesh II (TWO)  
00424 BIKU SARITA Arunachal Pradesh II (TWO)  
00128 Bhabajyoti Goswami Assam I (ONE) I (ONE)
00155 Pankaj Kumar Borah Assam II (TWO)  
00267 Uday Shetty Bank I (ONE)  
00322 BELA RANI BIHAR II (TWO)  
00271 DEVESH CHANDRA ROY BIHAR II (TWO)  
00426 RAJESH CH. ROY BIHAR II (TWO)  
00095 H.S. Bansal Chandigarh I (ONE) II (TWO)
0003 K.D.S. Nagra Chandigarh I (ONE)  
00215 Kamaljeet Singh Chandigarh II (TWO)  
00384 UMESHWARI SHARMA Chandigarh II (TWO)  
00028 P. Ratnakar Chhattisgarh I (ONE) II (TWO)
00020 D.D. Chandel Chhattisgarh II (TWO)  
00024 G.S. Janghel Chhattisgarh II (TWO)  
00021 H. Sushma Chhattisgarh II (TWO)  
00023 K.P. Chako Chhattisgarh II (TWO)  
00036 Lalit Kumar Sahu Chhattisgarh II (TWO)  
00212 Martand Singh Thakur Chhattisgarh II (TWO)  
00022 Nandu Janghel Chhattisgarh II (TWO)  
00026 Narinder Pal Singh Chhattisgarh II (TWO)  
00025 P. Satyanathan Chhattisgarh II (TWO)  
00213 Raj Shekhar Rao Chhattisgarh II (TWO)  
00327 RAJESH JANGHEL Chhattisgarh II (TWO)  
00019 S.L. Janghel Chhattisgarh II (TWO)  
00256 Umesh Pandey Chhattisgarh II (TWO)  
00181 Anil Thapar Delhi I (ONE)  
00190 Ashok Kr. Sharma Delhi I (ONE)  
00334 Kulbir Singh Delhi I (ONE)  
00040 Mukesh Kr. Pawar Delhi I (ONE)  
0009 P.S. Sandhu Delhi I (ONE) I (ONE)
00135 Paramjit Singh Delhi I (ONE) II (TWO)
00121 Puran Singh Kadyan Delhi I (ONE)  
00088 Rakesh Chopra Delhi I (ONE) II (TWO)
00151 S.C. Khanna Delhi I (ONE) I (ONE)
00120 Sunil Kumar Delhi I (ONE) I (ONE)
00057 Suresh Sehgal Delhi I (ONE) I (ONE)
00180 V.P. Saggar Delhi I (ONE)  
00194 Devi Chand Delhi II (TWO)  
00413 DR. PARMOD KUMAR SETHI DELHI II (TWO)  
00405 KARANAM NARASAMMA DELHI II (TWO)  
00416 MAHESH KUMAR SAINI DELHI II (TWO)  
00343 RAJNEESH BHASKAR Delhi II (TWO)  
00195 Ramesh Chandra Joshi Delhi II (TWO)  
00191 Ravi Parkash Delhi II (TWO)  
00193 Shamsher Khan Delhi II (TWO)  
00196 Surender Kr. Bakshi Delhi II (TWO)  
00317 VIRENDER KUMAR Delhi II (TWO)  
00430 Narinder Pal Singh Delhi II (TWO)  
00065 Bharat Bhusan Sudan Haryana I (ONE)  
00258 Karnam Malleswari Haryana I (ONE)  
00054 P.K. Sood Haryana I (ONE) II (TWO)
00214 Praveen Kumar Haryana I (ONE)  
00164 Rajesh Tyagi Haryana I (ONE)  
00096 Roop Narain Haryana I (ONE)  
00063 Satvinder Singh Heera Haryana I (ONE)  
00127 Sushil Kumar Haryana I (ONE)  
00062 Hansraj Singh Haryana II (TWO)  
00371 JASWANT SINGH Haryana II (TWO)  
00379 MINAKSHI SHARMA Haryana II (TWO)  
00373 NEERAJ KUMAR SAINI Haryana II (TWO)  
00055 S.S. Malik Haryana II (TWO)  
00238 Sanjeev Agnihotri Haryana II (TWO)  
00239 Urmila Agnihotri Haryana II (TWO)  
00417 VIPPON KUMAR HARYANA II (TWO)  
00313 PARDEEP SHARMA HIMACHAL PRADESH II (TWO)  
00312 RAJESH KUMAR HIMACHAL PRADESH II (TWO)  
00314 Sushil Kumar HIMACHAL PRADESH II (TWO)  
00264 Raj Mahavir Singh J&K I (ONE)  
0002 Yudhvir Singh J&K I (ONE) II (TWO)
00374 SHOWKAT MAJID NARWARI J&K II (TWO)  
00078 Gautam Acharjee Jharkhand I (ONE)  
00077 Shikha Sharma Jharkhand I (ONE)  
00053 T.D. Roy Jharkhand I (ONE) I (ONE)
00218 Ankan Sinha Jharkhand II (TWO)  
00340 B.M. JAGDISH Karnataka I (ONE)  
00116 C.S. Shivramu Karnataka I (ONE)  
00260 D. Chandrahas Rai Karnataka I (ONE) I (ONE)
00389 DR. S. NARASIMHA RAO Karnataka I (ONE)  
00147 G. Pavanasam Karnataka I (ONE)  
00252 K. Jayaram Rai Karnataka I (ONE)  
00336 K. PRASANNA KUMAR Karnataka I (ONE)  
00012 K. Subramanya Karnataka I (ONE) I (ONE)
00263 K. VASANT KR, RAI Karnataka I (ONE)  
00066 Ramesh Kr. Malhotra Karnataka I (ONE) I (ONE)
00391 SATISHA RAI, ARJUNA AWARDEE Karnataka I (ONE)  
00074 Shyamala Shetty Karnataka I (ONE) I (ONE)
00337 V. VENKATESH Karnataka I (ONE) II (TWO)
00125 Venu Gopal Krishna Karnataka I (ONE)  
00310 B. HARIKRISHNA Karnataka II (TWO)  
00307 B. SADASHIVA BHAT Karnataka II (TWO)  
00304 GEETHA ANANDA Karnataka II (TWO)  
00073 Hanamanthu Karnataka II (TWO)  
00309 KRISHNARAJ K. Karnataka II (TWO)  
00308 PRAMOD KUMAR Karnataka II (TWO)  
00305 S.H. ANANDA GOWDA Karnataka II (TWO)  
00306 SANDEEP G. MANDAN Karnataka II (TWO)  
00344 M. RAVEENDRANATHAN Kerala I (ONE)  
00299 P.A. JOSE Kerala I (ONE)  
00329 T.T. JAMES Kerala I (ONE)  
00352 CHITHRA CHANDRA MOHAN Kerala II (TWO)  
00358 HARBIN C. LONAPPAN Kerala II (TWO)  
00372 RANJITH K. Kerala II (TWO)  
00365 V.N. KRISHNAN Kerala II (TWO)  
00122 Sanjeev Mudliar Madhya Pradesh I (ONE)  
00224 Anil Veg Madhya Pradesh II (TWO)  
00219 Arun Singh Rathore Madhya Pradesh II (TWO)  
00234 Arvind Singh Kushwaha Madhya Pradesh II (TWO)  
00232 Deshraj Singh Madhya Pradesh II (TWO)  
00236 Dr. Wilfred Vaz Madhya Pradesh II (TWO)  
00231 Hukum Singh Madhya Pradesh II (TWO)  
00401 JITENDAR SWAMI Madhya Pradesh II (TWO)  
00222 Kapil Singh Madhya Pradesh II (TWO)  
00229 Kiranpal Singh Madhya Pradesh II (TWO)  
00233 Laxmi Devi Madhya Pradesh II (TWO)  
00228 Mohit Sharma Madhya Pradesh II (TWO)  
00230 Pradyut Gogoi Madhya Pradesh II (TWO)  
00223 Pramod Kr. Yadav Madhya Pradesh II (TWO)  
00220 Prasanjit Biswas Madhya Pradesh II (TWO)  
00225 Rajarshi Kar Madhya Pradesh II (TWO)  
00235 Sanjeev Kumar Madhya Pradesh II (TWO)  
00227 Vijay Choudhary Madhya Pradesh II (TWO)  
00226 Vijay Sharma Madhya Pradesh II (TWO)  
00221 Vikas Babu Madhya Pradesh II (TWO)  
00160 A.K. Mahuli Maharashtra I (ONE)  
00011 B.R. Gulati Maharashtra I (ONE)  
00185 C.G. Apte Maharashtra I (ONE)  
0004 D.S. Joshi Maharashtra I (ONE) II (TWO)
00244 Dilip G. Shinde Maharashtra I (ONE)  
00268 Ganesh Khanvilkar Maharashtra I (ONE)  
00245 Kiran Sinhasane Maharashtra I (ONE)  
00295 MADHUSUDAN DESH PANDEY Maharashtra I (ONE)  
00242 Mahesh Lohar Maharashtra I (ONE) II (TWO)
00081 P. Rangaswamy Maharashtra I (ONE)  
00091 P.N. Naik Maharashtra I (ONE) II (TWO)
00182 Pradeep B. Patil Maharashtra I (ONE)  
00259 Pramod N. Cholkar Maharashtra I (ONE)  
00345 Rajesh Sopan Kamthe Maharashtra I (ONE)  
00010 S.V. Kapre Maharashtra I (ONE) I (ONE)
00168 S.V. Mhalaskar Maharashtra I (ONE)  
00294 SANJAY MISaR Maharashtra I (ONE)  
00203 Santosh Sinhasane Maharashtra I (ONE) II (TWO)
00204 Sarala Shetty Maharashtra I (ONE) II (TWO)
00342 SHANKAR VISHNU KSHIRSAGAR Maharashtra I (ONE)  
00339 SURESH KUMHAR Maharashtra I (ONE)  
00041 V.K. Tyagi Maharashtra I (ONE)  
00247 Vispy K. Daroga Maharashtra I (ONE) II (TWO)
00205 Yashwant Namdeo Jambhulkar Maharashtra I (ONE)  
00082 Yashwant Sawant Maharashtra I (ONE)  
00296 AVTAR SINGH RAM GADYA Maharashtra II (TWO)  
00390 B,R, BHARGAVA Maharashtra II (TWO)  
00357 BAVALE MAHADEO SAVALARAM Maharashtra II (TWO)  
00166 Chandrakant Purohit Maharashtra II (TWO)  
00172 Kulkarni M. Sumant Rao Maharashtra II (TWO)  
00171 Narayan Panduranganu Maharashtra II (TWO)  
00253 Nitin S. Kulkarni Maharashtra II (TWO)  
00356 PRASHANT PRAKASH BENDRE Maharashtra II (TWO)  
00254 Pravir R. Vyavhare Maharashtra II (TWO)  
00354 RAJENDRA NARAYAN PATOLE Maharashtra II (TWO)  
00241 Rajesh B. Sharma Maharashtra II (TWO)  
00165 Rajesh Ghadage Maharashtra II (TWO)  
00070 Ramesh K. Gaikar Maharashtra II (TWO)  
00341 RAVINDRAN YADAV Maharashtra II (TWO)  
00169 Vijay Sonigra Maharashtra II (TWO)  
00098 Zore Sanjay Dinkar Maharashtra II (TWO)  
00330 A. RANJAN SINGH Manipur I (ONE)  
00015 Bijoy Chandra Hawaibam Manipur I (ONE)  
00331 S. Ibethoi Devi Manipur I (ONE)  
00029 S. Laxmi Kumar Sharma Manipur I (ONE)  
00141 S. Manikanta Singh Manipur I (ONE)  
0001 Sunil Singh Elangbam Manipur I (ONE) I (ONE)
00275 CHAMAMBAM PREMITA DEVI MANIPUR II (TWO)  
00270 DR. ALANGHAM KULADHAJA SINGH MANIPUR II (TWO)  
00290 ELANGBAM   DURGEN SINGH MANIPUR II (TWO)  
00297 K. NINGTHAM SINGH MANIPUR II (TWO)  
00289 KH. ANIL KUMAR SINGH MANIPUR II (TWO)  
00278 KHONGBANTABAM BIREN SINGH MANIPUR II (TWO)  
00047 Kunje Singh Manipur II (TWO)  
00292 M. LOKENDRA SINGH MANIPUR II (TWO)  
00018 N. Brajamani Singh Manipur II (TWO)  
00279 NABREM SASHILAL DEVI MANIPUR II (TWO)  
00038 Naorem Ningthem Singh Manipur II (TWO)  
00280 NAOREM RANJIT SINGH MANIPUR II (TWO)  
00039 Nepram Kunja Kishore Manipur II (TWO)  
00277 NG. RAMI DEVI MANIPUR II (TWO)  
00017 Ng. Thoiba Singh Manipur II (TWO)  
00037 Ningthaijan Kumar Metei Manipur II (TWO)  
00016 R.K. Chourajit Singh Manipur II (TWO)  
00281 S. IMO SINGH MANIPUR II (TWO)  
00276 SANASAN BROJENDRO SINGH MANIPUR II (TWO)  
00045 Tombisana Singh Manipur II (TWO)  
00046 Yumnam Bhim Singh Manipur II (TWO)  
00429 TAKHELLAMBAM BOBO SINGH Manipur II (TWO)  
00288 MACUSHAN SINGH GIRI LUYNNIEUTA MEGHALAYA II (TWO)  
00293 MONURAMA DAS MEGHALAYA II (TWO)  
00255 K. Thanzauva Mizoram I (ONE)  
00291 C. ROTHIANGA MIZORAM II (TWO)  
00427 MALSAWMA KHIANGTE MIZORAM II (TWO)  
00428 K. ZONUNSANGA MIZORAM II (TWO)  
00360 B.K. SATHPATHY Orissa I (ONE)  
00100 Biswanath Patro Orissa I (ONE)  
00113 J.N. Nanda Orissa I (ONE)  
00083 Kanu Charan Mohanty Orissa I (ONE)  
00068 Narayan Sahu Orissa I (ONE) I (ONE)
00369 P.C. PATANAIK Orissa I (ONE)  
00069 Ramesh Kr Padhy Orissa I (ONE)  
00361 S.N. SATHPATHY Orissa I (ONE)  
00158 Chittaranjan Swain Orissa II (TWO)  
00388 HARIKRISHNA SINHARI Orissa II (TWO)  
00159 Pradeep Kumar Sahani Orissa II (TWO)  
00349 N. KUNJARANI DEVI POLICE I (ONE)  
00393 Jasbir Singh POLICE I (ONE)  
00394 Sunit Sharma POLICE I (ONE)  
00108 Arjun Singh Tokhi POLICE II (TWO)  
00175 G. Gunasekaran Puducherry I (ONE)  
00176 C. Coumaran Puducherry II (TWO)  
00178 C. Vengadesan Puducherry II (TWO)  
00179 G. Elavarasi Puducherry II (TWO)  
00177 M. Mathiazhagan Puducherry II (TWO)  
00198 Gurnam Singh Punjab I (ONE)  
00129 Harbans Singh Punjab I (ONE) II (TWO)
00044 Jaswant Singh Punjab I (ONE) II (TWO)
00269 Sandeep Kumar Punjab I (ONE) II (TWO)
00067 Sucha Singh Dhesi Punjab I (ONE)  
00058 Sukhchain Singh Punjab I (ONE) II (TWO)
00197 Tara Singh Punjab I (ONE) II (TWO)
00189 Amarjit Singh Sandhu Punjab II (TWO)  
00380 ASHOK KUMAR Punjab II (TWO)  
00186 Bhagwan Das Khajuria Punjab II (TWO)  
00043 Devinder Kr. Saini Punjab II (TWO)  
00386 GAURAV SHARMA Punjab II (TWO)  
00385 GURWINDER KAUR Punjab II (TWO)  
00064 Jaspal Singh Punjab II (TWO)  
00415 LAKHVIR LAL PUNJAB II (TWO)  
00187 Manjit Singh Punjab II (TWO)  
00117 Parvesh Chander Punjab II (TWO)  
00131 R.S. Phore Punjab II (TWO)  
00188 Satnam Kaur Punjab II (TWO)  
00248 Satwant Singh Punjab II (TWO)  
00414 SHUBH KARAN JIT SINGH PUNJAB II (TWO)  
00375 SUNAINA Punjab II (TWO)  
00387 SUNITA RANI Punjab II (TWO)  
00383 VIRPAL KAUR Punjab II (TWO)  
00381 VIVEK KUMAR Punjab II (TWO)  
00432 harpal singh bhinder Punjab II (TWO)  
00167 Ganesh Kataria Rajasthan I (ONE)  
00163 Gopal Lal Sharma Rajasthan I (ONE)  
00124 Madan Lal Salvi Rajasthan I (ONE)  
00265 Rattan Lal Sharma Rajasthan I (ONE)  
00162 S.C. Goyal Rajasthan I (ONE) II (TWO)
00399 ANIL KUMAR Rajasthan II (TWO)  
00266 Madan Lal Sharma Rajasthan II (TWO) II (TWO)
00400 MANISH BHAN SINGH Rajasthan II (TWO)  
00398 RAVI SHARMA Rajasthan II (TWO)  
00350 SHAKEEL AHMED Rajasthan II (TWO)  
00089 A.K. Sirohi RSPB I (ONE)  
00107 D. Aloysius RSPB I (ONE)  
00346 HARDEEP SINGH LAYAL RSPB I (ONE)  
00250 Prasanta Chakraborty RSPB I (ONE)  
00112 V. Rudramurthy RSPB I (ONE)  
00382 ANIL KUMAR RSPB II (TWO)  
00353 HARJIT SINGH RSPB II (TWO)  
00378 SHAIK KHADER BASHA RSPB II (TWO)  
00435 A. GANESH KUMAR RSPB II (TWO)  
00132 Balwinder Singh Medhawan SSCB I (ONE)  
00145 Capt. S.S. Rao SSCB I (ONE)  
0005 Harnam Singh SSCB I (ONE) I (ONE)
00111 Major Singh SSCB I (ONE)  
00013 Paramjit Sharma SSCB I (ONE)  
00134 R. Sasidharan SSCB I (ONE)  
00200 S. Kabeer SSCB I (ONE)  
00377 A. NASARDEEN SSCB II (TWO)  
00355 AJAY KUMAR DAS SSCB II (TWO)  
00201 Avtar Ram SSCB II (TWO)  
00323 D. WILSON SSCB II (TWO)  
00364 G. VADIVELU SSCB II (TWO)  
00142 Goutam Dhar Gupta SSCB II (TWO)  
00206 Gurvinder Singh SSCB II (TWO)  
00207 Jasbir Singh SSCB II (TWO)  
00208 Jitender Singh SSCB II (TWO)  
00315 K. SAJESH SSCB II (TWO)  
00311 K. SAKTHIVEL SSCB II (TWO)  
00363 L. JANARANDHANA RAO SSCB II (TWO)  
00359 L.D. KRISHNARAM SSCB II (TWO)  
00376 N.S.S. SRINIVAS SSCB II (TWO)  
00216 Navneet Maheswari SSCB II (TWO)  
00209 Paramjit Singh Sisodhia SSCB II (TWO)  
00316 PRAMOD SHARMA SSCB II (TWO)  
00133 R.S. Khushwaha SSCB II (TWO)  
00210 S.K. Mawaii SSCB II (TWO)  
00397 SATISH KUMAR DAHIYA SSCB II (TWO)  
00362 VIJAY G. MORE SSCB II (TWO)  
00351 VIJAY KUMAR SSCB II (TWO)  
00114 B. Thangamani Tamil Nadu I (ONE)  
00105 Capt A. Navis Tamil Nadu I (ONE)  
00101 D.N.P. Daniel Tamil Nadu I (ONE)  
00335 L. Vinayaga Moorthy Tamil Nadu I (ONE)  
00102 P. Sethuramalingam Tamil Nadu I (ONE)  
00079 P.J. Madana Gopalan Tamil Nadu I (ONE)  
00123 R. Chandersekharan Tamil Nadu I (ONE)  
00094 R. Kannan Tamil Nadu I (ONE)  
00030 R. Ramanujan Tamil Nadu I (ONE)  
00031 S.V. Sudharson Tamil Nadu I (ONE)  
00126 T. Muthu Tamil Nadu I (ONE)  
0006 Tamil Selvan Tamil Nadu I (ONE) I (ONE)
00110 V.R. Krishnamachary Tamil Nadu I (ONE)  
00433 G. RAJA KUMAR Tamil Nadu I (ONE)  
00434 E. SRINIVASAN Tamil Nadu I (ONE)  
00436 K. MD. HUSSAIN Tamil Nadu I (ONE)  
00148 A. Nagarajan Tamil Nadu II (TWO)  
00328 B. MADURAIVEERAN Tamil Nadu II (TWO)  
00109 D. Guna Sehar Tamil Nadu II (TWO)  
00326 D. NAVANEETHA VARADHAN Tamil Nadu II (TWO)  
00150 D. Raja Robert Tamil Nadu II (TWO)  
00103 D.A. Rajasekaran Tamil Nadu II (TWO)  
00324 N. KISAR Tamil Nadu II (TWO)  
00104 N. Sundar Raj Tamil Nadu II (TWO)  
00325 P.K. SARVANNAN Tamil Nadu II (TWO)  
00033 R. Edmund Surendran Tamil Nadu II (TWO)  
00032 R.B. Govarthanan Tamil Nadu II (TWO)  
00106 S. Thirunavukkarasu Tamil Nadu II (TWO)  
00272 BIMAL CHANDRA  SUTRADHAR TRIPURA II (TWO)  
00049 Dulal Karmakar Tripura II (TWO)  
00273 SAMBHUNATH SAHA TRIPURA II (TWO)  
00274 TARAN KUMAR ACHARJEE TRIPURA II (TWO)  
00332 Amarnath Tyagi Uttar Pradesh I (ONE)  
00392 DEODUTT SHARMA Uttar Pradesh I (ONE)  
00048 G.B. Mathur Uttar Pradesh I (ONE)  
00161 G.P. Sharma Uttar Pradesh I (ONE)  
0008 Hansa Sharma Uttar Pradesh I (ONE) I (ONE)
00027 Harbhajan Singh Uttar Pradesh I (ONE) I (ONE)
00395 Jamuna Gurung Uttar Pradesh I (ONE)  
00042 Kaushlendra Singh Uttar Pradesh I (ONE)  
00184 Mahender Punia Uttar Pradesh I (ONE)  
00333 NARENDER SHARMA Uttar Pradesh I (ONE) II (TWO)
00347 Nirlep Singh Uttar Pradesh I (ONE)  
00014 NPS Chauhan Uttar Pradesh I (ONE) I (ONE)
00240 Pankaj Yadav Uttar Pradesh I (ONE)  
00130 Poonam Tiwari Uttar Pradesh I (ONE) II (TWO)
00034 R.K. Trivedi Uttar Pradesh I (ONE)  
00146 S.B. Tyagi Uttar Pradesh I (ONE)  
00118 Satya Prakash Raghav Uttar Pradesh I (ONE)  
00348 UTTAM KUMAR SINGH Uttar Pradesh I (ONE)  
00303 VIJAY SHARMA Uttar Pradesh I (ONE) I (ONE)
00431 VINOD DUBEY Uttar Pradesh I (ONE)  
00138 Darshan Lal Uttar Pradesh II (TWO)  
00407 DEVENDRA NATH GOSWAMI Uttar Pradesh II (TWO)  
00404 DHARMENDRA KUMAR Uttar Pradesh II (TWO)  
00408 DIWAKAR SINGH Uttar Pradesh II (TWO)  
00406 GHANSHYAM YADAV Uttar Pradesh II (TWO)  
00143 Hardip Singh Uttar Pradesh II (TWO)  
00412 KAMLESH KUMAR
Uttar Pradesh II (TWO)  
00410 KHUSHBU SINGH Uttar Pradesh II (TWO)  
00411 PRADEEP KUMAR YADAV Uttar Pradesh II (TWO)  
00403 PRADEEP MALIK Uttar Pradesh II (TWO)  
00300 PRAKASH BABU SHARMA Uttar Pradesh II (TWO)  
00318 RAVI KUMAR SHARMA Uttar Pradesh II (TWO)  
00237 Sahdev Yadav Uttar Pradesh II (TWO) I (ONE)
00320 SARITA RANI Uttar Pradesh II (TWO)  
00319 SUNIL KUMAR Uttar Pradesh II (TWO)  
00321 YOGENDER KUMAR SHARMA Uttar Pradesh II (TWO)  
00409 YOGENDRA SHARMA Uttar Pradesh II (TWO)  
00402 SANGEETA UTTARAKHAND II (TWO)  
00298 ALOK BISWAS West Bengal I (ONE)  
00251 Amiya Banerjee West Bengal I (ONE)  
00052 Arup K. Bhattarcharjee West Bengal I (ONE)  
00072 Ashok Kumar Roy West Bengal I (ONE)  
00060 B. Karmakar West Bengal I (ONE)  
00061 B.S. Mondal West Bengal I (ONE)  
00075 Babulal Mukherjee West Bengal I (ONE)  
00261 Chhaya Adak West Bengal I (ONE) II (TWO)
00051 D.K. Das West Bengal I (ONE)  
00059 Jyotsna Mukherjee West Bengal I (ONE)  
00056 K.K. Pakhira West Bengal I (ONE) II (TWO)
00370 KANBI LAL DEY West Bengal I (ONE)  
00152 Naba Kumar Kesh West Bengal I (ONE)  
00071 R.N. Chatterjee West Bengal I (ONE)  
00153 Sailen Dapsi West Bengal I (ONE) II (TWO)
00302 SUBRATA GHOSH West Bengal I (ONE)  
00283 ASHOK MAJHI WEST BENGAL II (TWO)  
00301 ASIT GHOSH West Bengal II (TWO)  
00282 PRATAP KUMAR ROY WEST BENGAL II (TWO)  
00257 Sushila Das West Bengal II (TWO)  
00418 SHIB SHANKAR MALLICK West Bengal II (TWO)  
00419 DYUT KUMAR PAKIRA West Bengal II (TWO)  
00420 SANTANU DAPSI West Bengal II (TWO)  
00421 PRABASH KUMAR HALDER West Bengal II (TWO)  
00425 RANJIT BHATTACHARJEE West Bengal II (TWO)  

 

Name
Address
City
Email
Phone/Mobile
Comment